Test Genodiet

Test DNA dożywotnią podstawą zbilansowanej diety!

Chcesz poznać najlepszą receptę na zmianę sposobu odżywiania?

Genodiet wykonujemy jeden raz na całe życie. Test jest badaniem nielabolatoryjnym, wykonanie go trwa bardzo krótko a wiedza którą za sobą niesie jest bezcenna.
Badanie wykonujemy w prosty i nieinwazyjny sposób, pobierając DNA przez potarcie patyczkiem wymazowym wewnętrznych stron policzków.

Genodiet opiera się na analizie genów powiązaną z konsultacją genotypu.

Informacje które uzyskujemy pozwalają:

 • Uzyskać oczekiwaną i zdrową sylwetkę,
 • Zapobiec chorobom cywilizacyjnym (np. cukrzycy, miażdżycy, niektórym nowotworom, alergiom a nawet depresji itd.),
 • Zachować odpowiednią kondycję organizmu i dobre samopoczucie,
 • Zapewnić stabilny rozwój dziecku,
 • Spowolnić starzenie się organizmu,
 • Dopasować najlepszy rodzaj aktywności fizycznej.

Gdzie tkwi sekret tej doskonałej metody?

Geny z którymi się rodzimy warunkują podatność na choroby, a inne chronią przed nimi. Terapia skupia się na pobudzeniu tych drugich.

Interpretacja wyników przez najlepszych zagranicznych specjalistów umożliwia analizę kodu genetycznego i wzajemny wpływ genów na siebie.

Genodiet pozwala zbilansować spersonalizowany jadłospis oraz plan treningowy odpowiedni dla osoby badanej.

GENODIET COMPLETO -Pełny pakiet badania pozwala:

 • zidentyfikować typ metaboliczny (SLIM)
 • poznać warianty genetycznych procesów metabolicznych (HEALTH)
 • wyselekcjonować geny odpowiedzialne za nietolerancję lub nadwrażliwość pokarmową (SENSOR)

Więcej o genodiecie i testach dietetycznych

Jadłospis dopasowany do indywidualnego profilu genetycznego to rewolucja w leczeniu żywieniowym. Za pomocą Genotestu analizowany jest wzajemny wpływ ganów , co koordynuje pracę organizmu człowieka. Wyniki wykazują zapotrzebowanie na dane składniki odżywcze oraz przedstawiają te z których podażą należy uważać ze względu na nietolerancję lub nadwrażliwość organizmu. Jadłospis dostosowany w ten sposób zapewnia pełnię siły oraz zdrowie.

Badanie zalecane jest dla każdej grupy wiekowej, jako że jego przeprowadzenie jest nieinwazyjną prostą metodą, pacjent w każdym wieku może być jemu poddany. Im szybciej wykonany tym większa świadomość podatności na choroby oraz możliwość zapewnienia prawidłowego rozwoju dziecka.

Za pomocą analizy DNA dowiadujemy się jaki wpływ ma na metabolizm tłuszczów oraz cukrów w naszym organizmie. Pozwala to na stworzenie jadłospisu po którym redukcja masy ciała będzie trwała i wykluczy efekt jo-jo. Test doskonale określa zapotrzebowanie na makroelementy oraz predyspozycje do zachorowalności na choroby cywilizacyjne w przyszłości (m.in. nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, miażdżycę, osteoporozę czy zawał). Niezwykle więc ważne jest wyodrębnienie genów, które mogą sprzyjać nietolerancji pokarmowej oraz otyłości.

Na podstawie badania diagnozujemy:

 • nietolerancje o podłożu genetycznym- te które trwają całe życie tj. nietolerancja laktozy, nadwrażliwość na sól, celiakie oraz nadwrażliwość na kofeinę,
 • Określany jest również poziom metabolizmu kwasu foliowego, wapnia i witaminy D,
 • otyłość i metabolizm tłuszczów oraz detoksykacja i stres detoksykacyjny.

W celu wykonania wiarygodnego testu należy zrezygnować ze spożywania napoi i posiłków kwadrans przed badaniem oraz usunąć szminkę z ust.

zdrowa-zywnoscWykonanie Genotestu jest zalecane sportowcom, układ genów pomaga określić predyspozycje do wykonywania sportów wytrzymałościowych, przez jaki czas organizm jest w stanie uprawiać wysiłek beztlenowy, przykładem jest tenisista Novak Djoković, zgodnie z wynikami testu w celu poprawy wytrzymałości, wyeliminował ze swojej diety gluten.

Po wykonaniu testu, próba wysyłana jest do laboratorium do Włoch w celu jej zbadania, następnie pacjent na kolejnej wizycie u dietetyka poznaje wyniki, zostaje wyedukowany w najbardziej korzystnym dla niego sposobie odżywiania oraz zostaje skomponowany przed dietetyka indywidualny plan żywieniowy na podstawie wyników badania.

Warto sprawić sobie i bliskim prezent gwarantujący świadomość prawidłowego odżywiania i doskonałe samopoczucie na całe życie!

Genodieta – cennik:

Test food detective

Test wykazuje nietolerancje i nadwrażliwość na alergeny pokarmowe,
W zakres badania wchodzi analiza odżywienia pacjenta oraz edukacja.

490 zl
Genodiet
(raport oraz konsultacja dietetyczna są zawarte w cenie badania)

Genodiet Completo

Pakiet badań, w którego skład wchodzą GenoSlim, Sensor oraz Health. Kompleksowe rozpoznanie na podstawie kodu DNA genów odpowiedzialnych za indywidualną podatność na choroby cywilizacyjne, alergeny, zdolność do metabolizowania tłuszczów i węglowodanów, określa metabolizm folianów i homocysteiny, metabolizm witaminy D , zdolnośc detoksykacji, predyspozycje do celiakii.

Badanie zawiera konsultację dietetyczną, analizę składu ciała, określenie podstawowej przemiany materii oraz sporządzenie 7 dniowego planu żywieniowego.

2500 zl

Poradnia dietetyczna Dieta-Med Kraków © 2018 dieta-med.pl