Analizator składu ciała

Analizator składu ciała – cała prawda o budowie pacjenta.

Pomiar w gabinecie dietetycznym dokonywany jest profesjonalnym, nowoczesnym analizatorem składu ciała. Jego działanie opiera się na zasadzie bioimpedancji. Metoda bazuje na wykorzystaniu zdolności tkanki mięśniowej do przewodnictwa elektrycznego. Badanie to pozwala oszacować zawartość tkanki tłuszczowej oraz wody w organizmie. Analizator przedstawia poziom podstawowej przemiany materii. Dzięki regularnej kontroli zachodzących zmian w składzie ciała pacjenta, można ocenić efektywność leczenia dietetycznego.

Po wykonaniu pomiaru osoba badana otrzymuje przejrzysty wydruk z analizą wyników oraz objaśnieniem ich w odniesieniu do obowiązujących norm.

genodieta3Analizator, na którym kontrolujemy skład ciała pacjentów uwzględnia pomiar rzeczywisty. Nowoczesna technologia na której opiera się jego działanie gwarantuje wysoką dokładność w otrzymanych wynikach.
Bezpośredni segmentalny pomiar ciała przez impedancję kończyn i tułowia, pozwala zdefiniować typ otyłości oraz dobrać odpowiednią formę redukcji masy ciała.
Czas badania na analizatorze trwa około 30 sekund, dzięki szybkiej interpretacji wyników można przystąpić do oceny żywienia i stylu życia pacjenta, co gwarantuje pomoc przy dopasowaniu odpowiedniego jadłospisu na podstawie uzyskanych parametrów.

Informacje dotyczące przygotowania do badania:

  • Konieczny jest kontakt bezpośrednio ze skórą, aby wynik był prawidłowo odczytany
  • Na dwie godziny przed wykonaniem analizy nie należy spożywać obfitych posiłków, kawy, napojów energetycznych oraz alkoholu.
  • Korzystanie z sauny i intensywny wysiłek nie jest zalecany w dniu analizy
  • Pacjent powinien poinformować o przyjmowanych lekach, które mogą wpłynąć na wynik, np. moczopędne

Przeciwwskazania do badania:

  • Stymulatory serca lub inne wewnętrzne elektroniczne urządzenia medyczne,
  • Nie jest wskazane u kobiet w ciąży.

Po dokonaniu analizy składu ciała, dietetyk przystępuje do oceny sposobu żywienia i wychwycenia błędów w postępowaniu żywieniowym pacjenta. Docelowo zbierany jest wywiad żywieniowy, dzięki któremu ustala się jadłospis dopasowany indywidualnie do potrzeb i preferencji osoby badanej.

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, plan żywieniowy ustalany jest przy pomocy najnowszego oprogramowania dietetycznego renomowanej firmy.

Poradnia dietetyczna Dieta-Med Kraków © 2018 dieta-med.pl