I ZJAZD POLSKIEGO TOWARSZYSTWA DIETETYKI SPORTOWEJ w Warszawie

W październiku ubiegłego roku miałam przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w I Zjeździe Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej „Od teorii do praktyki”, który miał miejsce w Warszawie.

Było to wydarzenie początkujące działalność Towarzystwa. W gronie wykładowców znaleźli się wybitni polscy naukowcy – prof. Jędrzej Antosiewicz oraz prof. Jan Górski. Nie zabrakło także gości z zagranicy – prof. Akser Jeukendrup, specjalizujący się w badaniach dotyczących metabolizmu węglowodanów i tłuszczów w sporcie oraz w żywieniu okołostartowym zawodników.

Pojawili się również prof. John Hawley Przewodniczący Grupy Badawczej ds Żywienia i Metabolizmu Wysiłku Fizycznego na Wydziale Nauki o Zdrowiu School of Exercise Science w Australian Catholic University oraz prof. Andrew Jones – jeden z wybitniejszych fizjologów Wielkiej Brytanii.

ptds

Gościem specjalnym konferencji był mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski.

Konferencja ta pozwoliła zapoznać się ze wszelkimi nowinkami ze świata nauki w kwestii żywienia w sporcie. Doskonałym uzupełnieniem wiedzy teoretycznej były praktyczne warsztaty z tego zakresu. Szeroka tematyka konferencji obejmowała m.in. zagadnienia z zakresu znaczenia żywienia i suplementacji w różnych dyscyplinach sportowych, problem zaburzeń odżywiania u sportowców czy alternatywne strategie żywieniowe w sporcie.

I Zjazd Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej został objęty patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki Adama Karola.

Głównym celem Towarzystwa jest szerzenie wiedzy o żywieniu w sporcie, popartej nowoczesnymi badaniami naukowymi.

certyfikat-dietetyka2

Poradnia dietetyczna Dieta-Med Kraków © 2018 dieta-med.pl